Kevytkoris 2005-2009-tytöille
MAKSUTTOMIA KOKEILUKERTOJA HELMIKUUSSA!
Kevätkauden ilmoittautuminen myös uusille pelaajille nyt auki!
Kevytkoris kerran viikossa treeneillä ilman kilpailutoimintaa
2005-2009-syntyneille tytöille
sunnuntaisin klo 14.00-14.55
Hietakummun ala-asteella Malmilla
keväällä 2021.
MAKSUTTOMAT KOKEILUKERRAT HELMIKUUSSA:
Maksuton 2005-2009-tyttöjen Kevytkoriksen kokeilukerta sunnuntaina 7.2. klo 14.00-14.55 Hietakummun ala-aste Malmi
-> Ilmoittautuminen & Lisätiedot
Maksuton 2005-2009-tyttöjen Kevytkoriksen kokeilukerta sunnuntaina 14.2. klo 14.00-14.55 Hietakummun ala-aste Malmi
-> Ilmoittautuminen & Lisätiedot
Maksuton 2005-2009-tyttöjen Kevytkoriksen kokeilukerta sunnuntaina 21.2. klo 14.00-14.55 Hietakummun ala-aste Malmi
-> Ilmoittautuminen & Lisätiedot
Kenelle?
Kevytkoris on tarkoitettu 2005-2009-syntyneille tytöille, jotka haluavat harrastaa koripalloa kerran viikossa ilman kilpailutoimintaa laadukkaassa valmennuksessa.
Ryhmä sopii sekä aivan aloittelijoille että jo aiemmin pelanneille. Toiminta harjoituksissa eriytetään aina pelaajien taitotasojen mukaan tarpeen vaatiessa.
Mitä ja milloin?
Ryhmämme harjoittelee kerran viikossa ja se ei osallistu kilpailutoimintaa.
Harjoittelemme sunnuntaisin klo 14.00-14.55 Hietakummun ala-asteella Malmilla (Hietakummuntie 1) karttalinkki
Saliin sisään koulun alapihalta suoraan salin pukuhuoneen ovesta. Oven yläpuolella F-kirjain.
Kuka valmentaa?
Kevytkoriksen vetämisestä vastaa Mikko Mäntylä, jolla on vuosikymmenten kokemus ja osaaminen koripallovalmennuksesta pienten lasten parissa.
Mikko on Kansainvälisen Koripalloliiton FIBA:n valmentajalisenssin ohella suorittanut Lasten Liikunnan Ammatilliset Erikoistumisopinnot.
Lisäksi hän on toiminut myös muun muassa Koripalloliiton valmentajakouluttajana ja koulutusmateriaalien tekijänä
Kevätkauden treenit:
Treenipäivät 10.1.-25.4. yhteensä 15 kertaa, pääsiäisenä ei harjoituksia.
Huom!
Harjoitusvuoroihin voi tulla muutoksia, jos koulu esimerkiksi peruuttaa vuoron oman käyttönsä vuoksi tai koronan vuoksi harjoittelu estyy.
Tällaisissa tapauksissa saa peruuntuvat vuorot korvata syksyn 2021 aikana, jos ei keväällä ehdi. Rahoja peruuntuvista vuoroista ei seuran käytäntöjen perusteella palauteta, mutta korvata siis voi.
Hinta:
Ryhmän kevätkaude kausimaksu on 160 euroa, jonka voi halutessaan maksaa myös 2-4 erässä kuukausittain.
Jos haluatte maksaa 2-4 erässä laskun kuukausittain, niin laita viestiä aiheesta erien määrä toiveella mikko.mantyla(at)icloud.com. Siirrän tällöin eräpäivän viimeisen maksuerän päivän kohdalle.
Sisältää syyskauden harjoitukset sekä koripallon omaksi, jos sellaista ei jo ennestään ole.
Jäsenmaksu
Lisäksi kaikille seuramme jäsenille tulee jäsenmaksu 10 euroa, jos ei jo syyskaudella 2020 sitä ole maksanut kauden 2020-2021 osalta.
Ilmoittautuminen kevätkauden 2021 Kevytkorikseen:
Jos mitä tahansa kysymyksiä, niin ole yhteydessä Kevytkoriksen valmentajaan Mikko Mäntylään mikko.mantyla(at)icloud.com tai puh 045 312 6644.
Tervetuloa mukaan hauskaan harrastustukseen!