Kevytkoris 2008-2012-tytöille

 

 

 

Kevytkoris kerran viikossa treeneillä ilman kilpailutoimintaa 

2008-2012-syntyneille tytöille

sunnuntaisin klo 13.00-13.55

Hietakummun ala-asteella Malmilla

 

 

Maksuttomia yksittäisiä kokeilukertoja Kevytkoriksen treeneissä syys-lokakuussa:

 

Valitse yksi maksuton kokeilukerta ja ilmoittaudu mukaan. Kokeilukerralta myös koripallo ilmaiseksi omaksi!

 

 

Maksuton 2008-2012-tyttöjen Kevytkoriksen kokeilukerta sunnuntaina 1.10. klo 13.00-13.55 Hietakummun ala-aste Malmi

-> Lisätiedot & ilmoittautuminen

 

Maksuton 2008-2012-tyttöjen Kevytkoriksen kokeilukerta sunnuntaina 8.10. klo 13.00-13.55 Hietakummun ala-aste Malmi

-> Lisätiedot & ilmoittautuminen

 

Maksuton 2008-2012-tyttöjen Kevytkoriksen kokeilukerta sunnuntaina 15.10. klo 13.00-13.55 Hietakummun ala-aste Malmi

-> Lisätiedot & Ilmoittautuminen

 

Maksuton 2008-2012-tyttöjen Kevytkoriksen kokeilukerta sunnuntaina 22.10. klo 13.00-13.55 Hietakummun ala-aste Malmi

-> Lisätiedot & Ilmoittautuminen

 

Kenelle?

Kevytkoris on tarkoitettu 2008-2012-syntyneille tytöille ( voi osallistua myös tätä nuoremmat halutessaan ), jotka haluavat harrastaa koripalloa kerran viikossa ilman kilpailutoimintaa laadukkaassa valmennuksessa.

Ryhmä sopii sekä aivan aloittelijoille että jo aiemmin pelanneille. Toiminta harjoituksissa eriytetään aina pelaajien taitotasojen mukaan tarpeen vaatiessa.

 

Mitä ja milloin?

Ryhmämme harjoittelee kerran viikossa ja se ei osallistu kilpailutoimintaa.

Harjoittelemme syyskaudella sunnuntaisin klo 13.00-13.55  Hietakummun ala-asteella Malmilla (Hietakummuntie 1

Huom!

Kaksi ensimmäistä viikkoa syyskuussa 3.9. ja 10.9. treenit viereisessä rakennuksessa Helmi Centerissä ( Vanha Helsingntie 13 ) samaan aikaan eli sunnuntaisin klo 13.00-13.55.

 

 

Kuka valmentaa?

Kevytkoriksen vetämisestä vastaa Mikko Mäntylä, jolla on vuosikymmenten kokemus ja osaaminen koripallovalmennuksesta.

Mikko on Kansainvälisen Koripalloliiton FIBA:n valmentajalisenssin ohella suorittanut Lasten Liikunnan Ammatilliset Erikoistumisopinnot.

Lisäksi hän on toiminut myös muun muassa Koripalloliiton valmentajakouluttajana ja koulutusmateriaalien tekijänä

Lisäksi välillä sijaisena muita Helmi Basketin valmentajia.

 

Hinta:

Kausimaksu on 1.10. alkaen 119 euroa ( alunperin koko syyskausi 180 euroa ).

Kausimaksun voi halutessaan maksaa myös 2-4 erässä kuukausittain. 

Jos haluatte maksaa 2-4 erässä laskun kuukausittain, niin laita viestiä aiheesta erien määrä toiveella mikko.mantyla(at)icloud.com. Siirrän tällöin eräpäivän viimeisen maksuerän päivän kohdalle.

Sisältää syyskauden harjoitukset sekä koripallon omaksi, jos sellaista ei jo ennestään ole.

Helmi Basketissa on myös vapaamuotoisella hakemuksella seuran hallitukselle mahdollista hakea alennusta kausimaksuun, jos perheen taloudellinen tilanne todella tiukka.

 

Jäsenmaksu

Lisäksi kaikille seuramme jäsenille tulee jäsenmaksu, jonka vuosikokous päättää lokakuussa ja on luultavasti 10 euroa kaudella 2023-2024.

 

Vakuutus

Pelaajia ei ole vakuutettu seuran puolesta eli jokainen vastaa omasta vakuutusturvastaan itse.

 

 

 

Ilmoittautuminen Kevytkoriksen syyskaudelle 2023:

 

-> Lisätiedot & Ilmoittautuminen

 

 

Jos mitä tahansa kysymyksiä, niin ole yhteydessä Kevytkoriksen valmentajaan Mikko Mäntylään mikko.mantyla(at)icloud.com tai puh 045 312 6644.

 

Tervetuloa mukaan hauskaan harrastustukseen!